"НАЙСИЛЬНІШИЙ ТОЙ, ХТО МАЄ СИЛУ КЕРУВАТИ САМИМ СОБОЮ"

Правління учнівського самоврядування, від імені учнів, виражаючи суверенну волю учнів, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини - учня, та гідних умов її життя, піклуючись про зміцнення учнівського самоврядування в школі, прагнучи розвивати і зміцнювати демократію у суспільстві, усвідомлюючи відповідальність перед власною совістю, попереднім, нинішнім та майбутнім поколінням учнів, приймає цей Статут - основний закон учнівського самоврядування школи №31 м. Вінниці.

Учнівське самоврядування - добровільне об'єднання учнів, мета якого - сформувати в дітях почуття господаря школи, класу, вміння співробітничати на принципах партнерства, гласності, демократизму.
Учнівське самоврядування є організацією, що складається з людей , створена людьми і для людей, а учні є людьми!

Символами учнівського самоврядування школи повинні бути: Прапор, Герб, Гімн школи.

Учнівське самоврядування відповідає структурі: загальні учнівські збори, рада учнівського самоврядування, президент школи.

Права, свободи, обов'язки

Кожен, хто навчається в школі має право:
        - діяти на свій розсуд, вільно висловлювати свою думку, не ображаючи при цьому гідності і свободу інших;
        - за образу його честі і гідності подати заяву в актив школи;
        - подати свою пропозицію в актив учнівського самоврядування;
        - висувати кандидатуру, а також сомовисуватися і бути обраним в будь-який орган школи;
        - брати участь у будь-яких сферах шкільного життя, ініціювати будь-які форми цього життя (клуби, гуртки і т. і.);
        - ставити питання про перебування в школі учня школи, якщо той своїми діями порушує закони школи;
        - вибирати профіль навчання, факультативи і додаткові заняття, мистецькі гуртки, студії;
        - не з'явитися на урок тільки за домовленістю з учителем або директором школи;
        - достроково здати програму за навчальний рік і перейти в наступний клас;
        - вимагати щоб урок закінчився відразу після дзвінка на перерву.

Кожен учень зобов'язаний:
- пройти курс навчання в школі;
- подати документ, що пояснює його відсутність на уроках;
- виконувати вимоги вчителя по підготовці до уроків;
- дотримуватись норм статуту та законів школи.
Закон "Про захист честі та гідності учня школи, викладача і працівника школи"
Особистість кожного, хто працює чи навчається в школі, є недоторканою і ніщо не повинно загрожувати здоров'ю людини, обмежувати її права, ображати честь і гідність.

Образою честі і гідності людини є:
   - нанесення побоїв, побиття;
   - загроза, залякування і шантаж;
   - вживання образливих слів, кличок;
   - дискримінація за національними і соціальними ознаками;
   - глузування з фізичних недоліків;
   - поява в стані сп'яніння;
   - добровільне прийняття на себе функції раба ("шістки");
   - здирство, вимагання;
   - крадіжка;
   - псування особистих речей інших людей;
   - брудні наклепи, плітки;
   - будь-які дії чи слова, що ображають честь, гідність іншої людини.